Nagrade in priznanje

Častni občani, domicil, nagrade, priznanja, Sušnikova priznanja za področje kulture, priznanja za šport

Nagrada Občina Prevalje 

Častni občan Občine Prevalje 

  • Mitja ŠIPEK, 1987
    Za ustvarjalno umetniško delo, za neprecenljiv ugled, ki ga kot ambasador koroške kulture širi izven Koroške.
    Preberi več...
  • Lojze LEBIČ, skladatelj akademik, 2003
    Za povezanost rodnih Prevalj in Koroške v glasbeno umetniško izpovedni bogat življenjski opus.
    Preberi več...
  • prof. Stanko LODRANT, 2006
    Za bogato ustvarjalno delo na mnogih področjih, zlasti pri vzgoji mladih.
    Preberi več...
  • dr. Ivan REBERNIK, 2009
    Za neprecenljivo poslanstvo in ugled, ki ga je s svojim delom v Vatikanu doprinesel domovini in Prevaljam.
    Preberi več...
  • prim. Drago PLEŠIVČNIK, dr. med., 2010
    Za njegovo življenjsko poslanstvo in ugled, ki ga je s svojim strokovnim delovanjem na področju zdravstva in družbenega življenja doprinesel Koroški in širši slovenski domovini.
    Preberi več...
  • Maks PARADIŽ, 2013
    Za trajno poslanstvo in ugled do razvoja in rasti okolja, za izboljšanje kvalitete življenja v občini Prevalje.
    Preberi več...
  • Društvo nogometna šola Prevalje, 2007
    Preberi več...

Domicil, priznanja Občine Prevalje, Sušnikova priznanja za področje kulture, priznanja za šport

  • 2014

    Stacher Marija()
    Ekohotel kmetija Koroš()
    Ivanka Komprej()
    Kulturno društvo Moški pevski zbor Šentanelski pavri(Zlato)
    Etno skupina Zimski kosci, Kulturno društvo Leše(Srebrno)
    Ženski pevski zbor Modrin, Kulturno društvo Holmec(Bronasto)
  • 2013

    Sonjak Marjan()
    Čebelarsko društvo Prevalje()
    Kerec Marjeta()
    Strel Vili(Zlato)
    Pavlinec Blaž(Srebrno)
    Potočnik Vinko(Bronasto)
    Skitek Štefan(Bronasto)
  • 2012

    Gostilna in turistična kmetija Marin – Miler()
    Kozlar Jožef()
    Seidl Jožefa()
    Ortan Rajko(Zlato)
    Gerdej Marijan(Srebrno)
    Kordež Grögl Anita(Bronasto)
    Sonjak Vinko(Srebrno)
    Fužir Ivo(Bronasto)
  • 2011

    Schuller Fanika()
    dr. med. Gorjanc Janez()
    prof. Buhvald Gorenšek Helena(Zlato)
    Folklorna skupina Luka Kramolc(Srebrno)
    Petrič Ivan(Bronasto)
    Petrič Vladimir(Zlato)
  • 2010

    Naveršnik Marija in Franc()
    Gostilna Pik()
    Osnovna šola Franja Goloba Prevalje(Zlato)
    Čepin Ivana(Srebrno)
    Kulturno društvo Leše(Bronasto)
    Hipermarket Spar Slovenija, d.o.o()
  • 2009

    Župnijska Karitas()
    Skuk Avgust()
    Močivnik Anica(Zlato)
    Pečnik Ančka(Srebrno)
    Plevnik Anka(Bronasto)
    Pečnik Erih(Srebrno)
  • 2008

    Družina Škufca()
    Rifel Janez()
    Pačnik Ivan()
    Ivartnik Tone(Zlato)
    Smolak Kristina(Srebrno)
    Mikeln Janez(Bronasto)
    Peršak Štefan(Zlato)
    Sonjak Marjana(Srebrno)
    Juh Gregor(Bronasto)
  • 2007

    Gorska reševalna zveza Slovenije, postaja Prevalje()
    Ovnič Jožefa(Zlato)
    Osojnik Edvard(Srebrno)
    Forstner Edvard(Bronasto)
    Kotnik Dominik(Zlato)
    Sabljar Ivana(Srebrno)
    Čepelnik Mihaela(Bronasto)
    Združenje veteranov vojne za Slovenijo, območje Mežiške doline()
  • 2006

    Gostilna Brančurnik()
    Kulturno društvo Mohorjan - zlato Sušnikovo priznanje(Zlato)
    Vauh Franc(Srebrno)
    Vrabič Slavko(Bronasto)
    Moška in ženska ekipa Kegljaškega kluba Korotan(Zlato)
    Tomažič Toni(Srebrno)
    Dobrina Golob Gabrijela(Bronasto)
  • 2005

    Velunšek Alojz()
    Sonjak Jožef(Zlato)
    Kacl Ličen Elizabeta(Srebrno)
    Rupar Marija(Bronasto)
    Planinsko društvo Prevalje(Zlato)
  • 2004

    Piko Franc()
    Lodrant Stanko(Zlato)
    Kuzma Ladislav(Srebrno)
    Slanič Dušan(Bronasto)
    Članice odbojkarske ekipe starejših deklic OŠ Franja Goloba(Zlato)
    Pupavac Bogdan(Bronasto)
  • 2003

    Potočnik Adalbert()
    Hancman Blaž()
    Štrekelj Jože(Zlato)
    Krajnc Albin(Srebrno)
    Močivnik Anica(Bronasto)
    Dokl Janez(Zlato)
    Članice ženske ekipe odbojkarskega kluba Prevalje(Srebrno)
  • 2002

    Plevnik Peter()
    Pihalni orkester Prevalje(Zlato)
    Arnold Valentin(Srebrno)
    Šalej Danilo(Bronasto)
    Adamovič Dejan(Zlato)
    Vute Nal in Blatnik Špela(Srebrno)
    Erženičnik Tina(Bronasto)
  • 2001

    Medvešek Vladimir()
    Kert Jože(Zlato)
    Dramska skupina Društva upokojencev Prevalje(Srebrno)
    Makič Suzana(Bronasto)
    Kešpret Franc(Zlato)
    Lužnik Gvido(Bronasto)
  • 2000

    Šipek Matevž(Zlato)
    Suhodolčan Dolenc Marija(Srebrno)
    Gorenšek Hedvika(Bronasto)
    Drevenšek Jože(Zlato)
    Gorjanc Jurij(Srebrno)
    Vute Nal in Blatnik Špela(Bronasto)